Update 40 featuring the Endless Archive is now available to test on the PTS! You can read the latest patch notes here: https://forums.elderscrollsonline.com/en/categories/pts
Maintenance for the week of October 2:
• PC/Mac: NA and EU megaservers for patch maintenance – October 2, 4:00AM EDT (8:00 UTC) - 9:00AM EDT (13:00 UTC)
• ESO Store and Account System for maintenance – October 3, 9:00AM EDT (13:00 UTC) - 12:00PM EDT (16:00 UTC)
• Xbox: NA and EU megaservers for patch maintenance – October 4, 6:00AM EDT (10:00 UTC) - 12:00PM EDT (16:00 UTC)
• PlayStation®: NA and EU megaservers for patch maintenance – October 4, 6:00AM EDT (10:00 UTC) - 12:00PM EDT (16:00 UTC)

36. Güncelleme Savaş Sistemi'ne Ön Bakış

ZOS_Gilliam
ZOS_Gilliam
Combat Team
Herkese merhaba!

Yıl sonu hızla yaklaşıyor ve biz de bugün savaş sistemiyle ilgili bekleyebileceğiniz, oyuna gelecek bazı ayarlamalardan bahsetmek istiyoruz. Geçtiğimiz birkaç güncellemede oyuna yapılan çoğu ayarlamayı değerlendirmeye devam ettiğimiz için bu kez ufak bir güncelleme yapıyoruz. Bu güncellemede geniş kapsamlı değişiklikler veya temalar olmayacak, bunun yerine ana odağımız hata düzeltmeleri ve topluluğun geribildirimleri doğrultusunda hedeflenen yeteneklere, setlere ve pasiflere yapılacak birkaç ayarlama üzerinde olacak. Hedeflenen ayarlamalardan nispeten “daha büyük” olan birkaç tanesine bakmak isteyenler, aşağıda bulunan kısa özetleri okuyabilirler.
  • Backlash'in son vuruşu en yüksek saldırı niteliklerine göre dinamik bir şekilde artacak. Ayrıca yalnızca Silah veya Büyü Hasarı ile artmak yerine hedefe verilen hasara göre artan temel bir hasara sahip olacak ve hasar, tamamen hedefin sizden aldığı hasara bağlı olacak.
  • Warfare yıldızı Occult Overload'a daha az patlayıcı ve daha az sıklıkla kullanılabilir olacağı ama kendini sürdürebilmesi için daha fazla sinerji sunacağı birkaç ayarlama yapılacak. Patlama daha az doğrudan hasar verecek ve birden fazla kez tetiklenmeyi önlemek için 1 saniyelik bir bekleme süresine sahip olacak. Ancak aynı zamanda vurulan tüm düşmanlara rastgele bir durum etkisi uygulayarak bu süre içinde onları öldürmeyi başarırsanız bekleme süresinden sonra bir patlama daha elde etmenizi sağlayacak.
  • Bir Warden pasifi olan Advanced Species, Hafif Zırh odaklı Warden'ların Orta Zırhlı olanlara kıyasla çok azaldığını fark ettiğimiz için Delme özelliğinden uzaklaştırılarak bunun yerine arttırılmış Kritik Hasar verecek. Piercing Cold da belirli hasar türlerini geliştirmek yerine genel hasarı geliştirecek ve Ice Staff kullanırken bunun düzeyi daha da artacak. Bu sınıfın sözkonusu pasiften etkilenmeyen çok fazla hasar türü olduğu için bu pasif yetenek şu anda hasar sunması gereken birçok yetenek geliştirme seçeneğini kötü etkiliyor.

Listelenenler dışında birkaç ayarlama daha olacak ama çoğunun ufak sayı ayarlamaları, hata düzeltmeleri veya performans iyileştirmeleri olacağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte herkes 36. Güncelleme'deki savaş sistemi ayarlamalarından neler bekleyeceğini büyük ölçüde öğrenmiş olmalı! Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz, Tamriel'de görüşmek üzere!
Edited by ZOS_Kevin on September 15, 2022 7:24PM
ESO Combat Designer
Staff Post
This discussion has been closed.