Maintenance for the week of May 20:
• PC/Mac: No maintenance – May 20
• NA megaservers for maintenance – May 22, 4:00AM EDT (8:00 UTC) - 12:00PM EDT (16:00 UTC)
• EU megaservers for maintenance – May 22, 8:00 UTC (4:00AM EDT) - 16:00 UTC (12:00PM EDT)
• ESO Store and Account System for maintenance – May 22, 4:00AM EDT (8:00 UTC) - 6:00PM EDT (22:00 UTC) https://forums.elderscrollsonline.com/en/discussion/658773

Aktualizacja nr 36 – zmiany w walce

ZOS_Gilliam
ZOS_Gilliam
Combat Team
Cześć wszystkim!

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a dziś chcielibyśmy porozmawiać o nadchodzących regulacjach, których możecie spodziewać się w systemie walki. Tym razem będziemy się streszczać, ponieważ wciąż oceniamy działanie wielu poprawek wprowadzonych w grze w ciągu ostatnich kilku aktualizacji. W tym patchu nie decydujemy się na rozległe zmiany – skoncentrujemy się raczej na usuwaniu istniejących błędów oraz kilku usprawnieniach celowanych zdolności, zestawów i umiejętności pasywnych, w oparciu o opinie społeczności. Jeśli interesują was nieco „większe” celowane zmiany, poniżej publikujemy kilka podsumowań, z którymi możecie zapoznać się w międzyczasie:
  • Ostatnie trafienie Backlashem będzie się dynamicznie skalowało do waszych najwyższych atrybutów ofensywnych. Będzie też posiadało podstawową linię obrażeń, która zwiększa się w oparciu o obrażenia zadane celowi, a nie tylko skaluje z obrażeniami od broni lub zaklęć. Obrażenia będą całkowicie zależne od obrażeń, jakie cel otrzymał od was.
  • Occult Overload – gwiazda Warfare – też zostanie trochę wyregulowany, aby był mniej wybuchowy i rzadziej dostępny. Zaoferuje on też nieco więcej samopodtrzymującej się synergii. Eksplozja zadawać będzie mniej obrażeń bezpośrednich i będzie miała sekundowy czas regeneracji, aby zapobiec wielokrotnemu odpalaniu, ale zyska również losowy efekt statusu nadawany wszystkim wrogom, a więc jeśli uda wam się ich w tym czasie zlikwidować, zyskacie kolejną eksplozję po regeneracji.
  • Advanced Species – pasywna umiejętność klasy Warden – będzie mniej polegać na penetracji, a zamiast tego da większe obrażenia krytyczne, gdyż zauważyliśmy, że Wardeni z lekkimi pancerzami znacznie częściej przegrywają niż ich kuzyni w średnich pancerzach. Piercing Cold również odejdzie od wzmacniania konkretnych typów obrażeń i zamiast tego zwiększy ogólne obrażenia, które zostaną wzmocnione jeszcze bardziej podczas używania Ice Staff. Ta umiejętność pasywna obecnie negatywnie wpływa na wiele opcji morfowania, które mają zapewniać obrażenia, gdyż klasa ta ma mnóstwo typów obrażeń, na które ta umiejętność nie wpływa.

Pojawi się też szereg regulacji oprócz tych wspomnianych powyżej, ale będą to raczej mniejsze zmiany, poprawki błędów albo ulepszenia wydajności. To powinno wystarczyć, aby poinformować was o zmianach w systemie walki w 36. aktualizacji! Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie i do zobaczenia w Tamriel!
Edited by ZOS_Kevin on September 15, 2022 7:24PM
ESO Combat Designer
Staff Post
This discussion has been closed.