Maintenance for the week of February 10:
• PC/Mac: NA and EU megaservers for patch maintenance – February 10, 4:00AM EST (9:00 UTC) - 9:00AM EST (14:00 UTC)
• ESO Store and Account System for maintenance – February 10, 8:00AM EST (13:00 UTC) - 12:00PM EST (17:00 UTC)
The PlayStation™ Network service interruption has been resolved. Thank you for your patience.

U45 Aankoopverduidelijking en recente netwerkaanvallen

ZOS_MattFiror
Hallo allemaal, hier een paar korte updates betreffende zorgen vanuit de community in het afgelopen weekend.

Ten eerste, in het Update 45 preview-artikel, dat we publiceerden ter ondersteuning van de preview livestream, vertelden we iedereen dat de nieuwe dungeons beschikbaar zouden zijn voor ESO Plus-leden, maar we noemden niet de andere manieren waarop deze beschikbaar zouden zijn. Onze excuses voor de verwarring en we willen graag meer uitleg geven over wat er aan de hand is.

Omdat 2025 een overgangsjaar is tussen het oude hoofdstukmodel en onze nieuwe modelevolutie voor ESO, zal dit jaar (2025) enkele aspecten van hoofdstukken en ook enkele van de nieuwe cadans hebben. Volgend jaar (2026) zullen we het nieuwe model volledig implementeren. Hier gaan we in april meer over vertellen. Voorlopig moet je weten dat je de Update 45-dungeons *** kopen met Crowns (en op andere manieren), naast dat ze toegankelijk zijn via het ESO Plus-lidmaatschap. Vanwege de eerder genoemde overgang zullen Update 45-dungeons beschikbaar zijn voor aankoop in de Crown Store na de release van Update 45 op consoles.

Verder heb ik het commentaar van afgelopen weekend gezien over serverstabiliteit, lag-pieken en spelers die in wachtrijen werden geplaatst nadat hun verbinding was verbroken. Zoals jullie allemaal weten, is dit veel te vaak gebeurd en zijn we erg vaag geweest over het aanpakken ervan. Daar zijn redenen voor, maar omdat netwerk-/serverstabiliteit al lange tijd voor velen van jullie een zorg is, wil ik uitleggen wat er aan de hand is.

Onze simpele regel is dat als er een server- of ander gamegerelateerd probleem optreedt vanwege een bug of een ander configuratieprobleem waar we controle over hebben, we de community vertellen wat er gebeurt en wat we doen om het op te lossen. De recente stroomstoring in het datacentrum is hier een voorbeeld van. Maar als er een probleem optreedt dat we niet onder controle hebben, zoals het netwerk van een partner dat problemen heeft of een kwaadaardige netwerkaanval op onze servers, posten we er meestal niet over.

Vooral in het afgelopen jaar hebben we een toenemend aantal kwaadaardige netwerkaanvallen op de ESO-diensten gehad. Deze vallen meestal onder het type DDOS-aanval. Wanneer deze plaatsvinden, starten we, afhankelijk van het type aanval, een zogenaamde mitigatiestrategie. Ik ga niet in op wat we precies doen om ze te bestrijden, maar elke keer dat de ESO-diensten worden aangevallen, ervaren spelers op de diensten vertragingen, verbroken verbindingen, enz. We hebben verschillende soorten mitigatie om dit te bestrijden, en sommige zijn geweldig om de diensten te beschermen tegen DDOS-verkeer, maar ze kunnen ook langere pingtijden veroorzaken wanneer ze ingezet worden, zoals velen van jullie hebben gemeld.

Kwaadaardige netwerkaanvallen zijn helaas een vast onderdeel van het runnen van een online dienst en de aanvalsmethoden veranderen voortdurend. Desondanks zullen we er altijd naar streven om de beste mitigatiestrategie te vinden die de minste impact heeft op de actuele gameplay van spelers.

Een deel van de reden waarom we dit niet eerder publiekelijk hebben besproken, is omdat we door alleen al te praten over kwaadaardige netwerkaanvallen op ESO, het risico lopen om nog meer aangevallen te worden. Daarom is de standaardregel voor internetbedrijven om er niet publiekelijk over te praten. Maar dit is informatie waarvan ik denk dat jullie die allemaal moeten weten.

Zoals altijd, dankjewel dat jullie de beste community in Tamriel zijn!

Matt
Edited by ZOS_MattFiror on 15 January 2025 19:28
Matt Firor
Studio Director, ZeniMax Online Studios
Staff Post
This discussion has been closed.